REPLAY

Cybernetyczne podstawy walki informacyjnej - Dominik Dudek CPWI#01

► Wesprzyj nas na https://patronite.pl/nai lub https://zrzutka.pl/nai
► Facebook: http://bit.ly/fbnai
► WWW: http://bit.ly/naiwwa

Kurs CPWI - CYBERNETYCZNE PODSTAWY WALKI INFORMACYJNEJ
Wykładowca: Dominik Dudek
Opis i materiały: https://naiwarszawa.pl/cybernetyczne-...
Dyskusja po wykładzie: https://www.youtube.com/watch?v=LhEXz...

Dla kogo?
Kurs dedykujemy osobom, które w życiu prywatnym lub zawodowym oddziałują na innych lub podlegają ich oddziaływaniu, ze szczególnym uwzględnieniem norm poznawczych. Szczególnie polecamy go: naukowcom, filozofom, handlowcom, przedsiębiorcom, studentom, politykom, strategom biznesowym oraz księżom.

Wprowadzenie
Walka informacyjna toczy się w rzeczywistym świecie. Rzeczywistość to wszak nie tylko energia i materia, ale także wszechobecne byty abstrakcyjne – tak zwana „duchowość”, świat idei, czy komunikatów. Tę część naszego świata nazywamy infosferą, a walkę na tym polu – walką informacyjną.

O ile w świecie energomaterialnym mamy do czynienia z pociskami fizycznymi, tak w świecie informacyjnym, per analogia, możemy mówić o „pociskach informacyjnych”. Pociski te mają formę abstraktów, czyli bytów nie posiadających masy i energii. Przeciw jednemu abstraktowi wysyła się w pole walki inne abstrakty. Wygrana lub przegrana w wojnie informacyjnej zależy od zdolności rozpoznawania odbieranych i trafności wysyłanych informacji. W dłuższej perspektywie zwycięzcą będzie ten uczestnik pola walki, który dysponuje najwyższą mocą diagnostyczną użytych pojęć i systemów pojęć, czyli kodów społecznych.

Polem walki, gdzie owe informacje toczą bój śmiertelny, są nasze, ludzkie umysły. Pokonane idee, filozofie, doktryny, pojęcia i stereotypy giną zastępowane przez inne w ciszy zmieniających się wyobrażeń. W dobie wojny informacyjnej zrozumienie co jest atakiem staje się ważniejsze, niż obrona fizyczna. Zniewolenie umysłu, jako metoda walki stało się powszechną strategią.

Sprzężenia zwrotne, moc procesu, Ogólna Teoria Motywacji i homeostaza to główne narzędzia Polskiej Szkoły Cybernetyki, które w walce informacyjnej dają przewagę diagnostyczną na poziomie norm poznawczych. Pomagają nam wykryć prawdziwe motywacje w relacjach, które są naszym udziałem i – przede wszystkim – pozwalają nam zrozumieć, czy nasze działanie będzie skuteczne.

Energomatrialne pociski, których nadal używa się w walce energetycznej, nie są w stanie sięgnąć pola bitwy, bitwy o nasze umysły i przyszłość. Prawdziwie skutecznymi pociskami są dobrowolnie przenoszone przez nas informacje. One spajają nas w grupy albo dzielą na jednostki. Zwiększają albo zmniejszają entropię systemu. To wojna o przyszłość, walka cybernetyczna o obraz celu i metody, które nasze systemy sterowania społecznego będą realizować. Albo będziemy suwerennie realizować cele zgodne z własnym interesem, albo organizator zewnętrzny wyznaczy nam cele zgodne z jego motywacją.

Walka informacyjna, to walka o obraz przyszłości, która toczy się dziś.

Zakres i kolejność tematów
1. Wprowadzenie, podstawowe definicje, tło historyczne, cele walki informacyjnej
2. Twierdzenia o sprzężeniach zwrotnych w ujęciu procesowym cz.1
3. Twierdzenia o sprzężeniach zwrotnych w ujęciu procesowym cz.2
4. Homeostaza – równowaga funkcjonalna
5. Moc Procesu – rola w procesach autonomii
6. Ogólna Teoria Motywacji
7. Podsumowanie

Przewidywana liczba wykładów 6-8.

O wykładowcy
Dominik Dudek
Handlowiec i cybernetyk, z wykształcenia elektryk, absolwent Akademii Loretańskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Doświadczony strateg i ideolog biznesowy.

Od ponad 25 lat zajmuje się organizowaniem i realizacją procesów sprzedażowych. Organizator licznych szkoleń, konferencji i imprez targowych.

Wykładowca (a wcześniej seminarzysta) Narodowej Akademii Informacyjnej w Warszawie. Autor koncepcji efektywności procesów sterowania w sprzedaży. Trener, który efektywnie przekazuje swoją widzę w organizacjach, które współtworzy. Z sukcesami wdraża dorobek Polskiej Szkoły Cybernetyki w biznesowych dziedzinach sterowania społecznego i walki informacyjnej.

Formuła kursu Wykłady wideo transmitowane na żywo na kanale https://www.youtube.com/naiwarszawapl począwszy od 28.11.2019r.

Zapraszamy!

Wszelkie pytania i sugestie prosimy zgłaszać na adres [email protected]

Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność – prosimy: lajkuj, udostępniaj i polecaj nasze materiały w dowolny możliwy sposób. Możesz też przekazać datek za pośrednictwem serwisów Patronite i Zrzutka. Dziękujemy!

Licencja Creative Commons – uznanie autorstwa (ponowne wykorzystanie dozwolone)

źródło: http://naiwarszawa.pl

1    0