WSZECHNICA-FWW
2020-04-30 21:35

Alternatywne sieci żywnościowe w krajach postkomunistycznych / Seminarium IRWiR PAN

Wykład i dyskusja na temat kooperatyw spożywczych działających w krajach postkomunistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem Polski. 

Celem wystąpienia jest zarysowanie specyfiki rozwoju alternatywnych sieci żywnościowych w postkomunistycznych krajach Europy środkowo-wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Polski.

Swoje tezy opieramy na naszych jakościowych i ilościowych badaniach nad polskimi kooperatywami spożywczymi, prowadzone w latach 2012-2015, badaniach różnych form alternatywnych sieci żywnościowych w Polsce rozpoczętych przez Rutę Śpiewak i Wojciecha Goszczyńskiego w 2019 roku, a także na przeglądzie literatury dotyczącej różnych alternatywnych sieci żywnościowych w krajach postkomunistycznych(m.in. Litwa, Czechy, Rumunia). Na podstawie dostępnych danych możemy powiedzieć, że choć ideologia i struktura inicjatyw wchodzących w skład alternatywnych sieci ma imitacyjny charakter (wzorowany na inicjatywach zachodnich), przybierają one specyficzne formy, na które wpływ ma kształt lokalnego systemu żywnościowego, wzorce samoorganizacji społecznej oraz konsumpcji. Refleksji poddany zostanie przede wszystkim sposób rozumienia "lokalnej żywności" oraz jej jakości przez członków wymienionych inicjatyw, który wpływa na strukturę sieci i jej powiązania z otoczeniem zewnętrznym.

Więcej:

WWW: http://wszechnica.org.pl/
Facebook: http://bit.ly/wszfaceb
Twitter: http://bit.ly/wsztwit

licencja Creative Commons – uznanie autorstwa (ponowne wykorzystanie dozwolone)
źródło: Wszechnica FWW - http://bit.ly/2K60mST


 • c
    2021-08-10 21:39

  casiaHtf

  arthritis <a href="https://storpharmon.com/">dangerous prescription drugs</a> canadian pharmacy for dogs [url=https://storpharmon.com/]eu pharmacy online[/url] ’
 • c
    2021-08-11 11:54

  casiaHtf

  azithromycin online pharmacy <a href="https://storpharmon.com/">online pharmacy canada viagra</a> how to buy prescription drugs from canada safely <a href=https://storpharmon.com/>canadian prescription</a> ’